Czy na Plonę da radę zbudować katalog?

Powrót do Plone

Czy na Plonę da radę zbudować katalog?

Dodany przez Czesio Mikołajewski w 21.Listopad 2016 11:00

Witam wszystkich. Czy na Plone CMS uda się postawić stronę tego typu: https://zoptamo.com/pl/s-badminton-c-pl? Czy do tego CMS istnieje może jakaś wtyczka katalogu albo szablon który dawałby możliwość stworzenia takiej witryny?

Re: Czy na Plonę da radę zbudować katalog?

Dodany przez Radek Jankiewicz w 21.Listopad 2016 11:47

Cześć, wydaje mi się, że nie znajdziesz gotowego rozwiązania, musiałbyś raczej sam zaprojektować i stworzyć portal o żądanej funkcjonalności, w czym mogłoby Ci pomóc zastosowanie poszczególnych wtyczek (np. wtyczka umożliwiająca ocenianie obiektów treści w Plonie: contentratings , wtyczka umożliwiająca stworzenie nawigacji opartej na filtrach wyszukiwania: eea.facetednavigation, itp.)

Jednak pewnie w celu zrealizowania części funkcjonalności wymagane byłoby jednak stworzenie własnych rozwiązań.

Stworzenie żądanego layoutu to również sprawa indywidualna, która wymagałaby przygotowania odpowiednich widoków (lub modyfikacji istniejących np. przy pomocy wtyczki plone.app.theming).

Re: Czy na Plonę da radę zbudować katalog?

Dodany przez Czesio Mikołajewski w 5.Grudzień 2016 09:05

Trochę długo pozostawione bez odpowiedzi ale no :D Dzięki za rady, widzę że sporo roboty z tym będzie ale trzeba przebrnąć :) Pojawił się też pomysł implementacji forum - widzę że to forum soi na PloneBoard: czy jest to element ogólnodostępny i w przypadku postawienia strony na Plone będzie w przyszłości możliwość odpalenia forum przez PloneBoard na tej stronie?

Re: Czy na Plonę da radę zbudować katalog?

Dodany przez Radek Jankiewicz w 30.Grudzień 2016 15:25
Czesio Mikołajewski napisał:
Pojawił się też pomysł implementacji forum - widzę że to forum soi na PloneBoard: czy jest to element ogólnodostępny i w przypadku postawienia strony na Plone będzie w przyszłości możliwość odpalenia forum przez PloneBoard na tej stronie?
Tak, produkt PloneBoard można jak najbardziej wykorzystać, po zainstalowaniu wymaga tylko niewielkiej konfiguracji.
Funkcjonalność forum działa w oparciu o Ploneboard