Informacje o Plone

Plone to wydajne i elastyczne rozwiązanie, wspomagające zarządzanie treścią. Jest łatwy w instalacji, obsłudze i dostosowaniu do Twoich potrzeb.

Za pomocą Plona nietechniczni użytkownicy mogą tworzyć i utrzymywać treść. Jest to możliwe przy użyciu wyłącznie przeglądarki internetowej. Plone jest łatwy do zrozumienia i prosty w obsłudze.

Dzięki temu produktywność użytkownika się zwiększa, a przy tym oferuje mu się wiele dodatków i rozszerzeń. Są one przygotowywane przez społeczność skupioną wokół projektu i umożliwiają spełnianie wciąż rosnących wymagań.

Plone łączy ze sobą kreatywność i szybkość projektu open-source’owego z rozwiniętym technologicznie back-endem, napisanym w Pythonie. Oferuje najwyższe bezpieczeństwo bez rezygnacji z zaawansowanej funkcjonalności lub możliwości rozbudowy.

Społeczność skupiona wokół Plona jest niezwykle zróżnicowaną grupą. Łączy wiele osób i organizacji o różnej wielkości. Wywodzi się z wielu krajów i obejmuje cały przekrój doświadczenia – od technicznych nowicjuszy po bardzo doświadczonych programistów. Z tej różnorodności powstaje dbałość o szczegóły w kodzie i interfejsie użytkownika oraz prostota obsługi. Cechy te lokują Plona wśród 2% najlepszych open source’owych projektów na świecie (Źródło: Ohloh).

Własność intelektualna i prawa autorskie są chronione przez organizację non-profit – Plone Foundation. Oznacza to, że przyszłość Plona nie zależy od pojedynczej osoby lub firmy.

Tysiące stron internetowych oraz portali wielkich i małych przedsiębiorstw, instytucji rządowych, organizacji non-profit, ośrodków naukowych, mediów i publicystyki używa Plona jako rozwiązania dla potrzeb zarządzania treścią. Wsparcie dla nich oparte o Plone, zapewniane jest przez ponad 300 dostawców rozwiązań na całym świecie.

Plone może poszczycić się tym, że korzystają z niego tak znane organizacje i firmy jak NASA, Oxfam, Amnesty International, Nokia, eBay, Novell, uniwersytety w Pennsylvanii i Utah a także rządy Brazylii i Nowej Zelandii.

Plone jest systemem otwartym na wielu poziomach. Może pracować na systemach Linux, Windows, Mac OS X, FreeBSD i Solaris, oferując prosty proces instalacji. Posiada tłumaczenia na ponad 40 wersji językowych, jest rozwijany z naciskiem na użyteczność i niezachwianą zgodność ze standardami.

Potrzebujesz rozwiązania CMS integrującego się z systemami Active Directory, Salesforce, LDAP, SQL, Web Services, LDAP lub Oracle? Plone jest odpowiednim rozwiązaniem!

Musisz być pewien, że Twoja strona internetowa spełnia standardy dostępności? Plone spełnia standardy W3C, WAI-AA oraz jest zgodny z Sekcją 508 (jej polskim odpowiednikiem jest Karta Praw Osób Niepełnosprawnych).

Martwisz się o bezpieczeństwo? W związku z tym, że jest to projekt open source’owy, wielu programistów często dokonuje kontroli kodu pod względem potencjalnych problemów z bezpieczeństwem. Takie aktywne podejście do kwestii bezpieczeństwa sprawdza się lepiej od podejścia „poczekajmy i zobaczmy co się stanie”. Te drugie, często ma miejsce w oprogramowaniu zamkniętym (własnościowym) i polega na ukrywaniu potencjalnych zagrożeń w bezpieczeństwie, zamiast rozwiązywać je od razu.

Plone, bazując na bibliotekach Pythona i Zope, posiada przewagę technologiczną. Pomaga ona osiągać najlepsze wyniki w rankingu bezpieczeństwa spośród zaawansowanych systemów CMS (Źródło: CVE). W istocie, kwestie bezpieczeństwa stały się powodem, dla którego wielu użytkowników wybrało Plone, jako swoje rozwiązanie CMS.

Rynek oferuje obecnie wiele otwartych systemów zarządzania treścią, więc wybranie odpowiedniego dla organizacji powinno być dla Ciebie ważną rzeczą. Warto wziąć pod uwagę, że chociaż prosty CMS może wydawać się na początku dobrym rozwiązaniem, to w przyszłości może spowodować problemy ze skalowalnością lub migracją. Może to mieć miejsce, gdy Twoje potrzeby przekroczą możliwości oferowane przez system. Z drugiej strony, potężny CMS może być tak skomplikowany w nauce obsługi i utrzymaniu, że nigdy nie zostanie zaakceptowany przez użytkowników. Wybierając rozwiązanie do własnych celów powinieneś się upewnić, że wybrany system dziś spełnia Twoje potrzeby, bez uszczerbku dla wzrostu w przyszłości.

Mamy nadzieję, że znajdziesz chwilę czasu, żeby dowiedzieć się więcej o Plone i o tym, co może Ci on zaoferować. Stworzyliśmy tę witrynę z myślą o przekazywaniu informacji o tym, jak zacząć korzystać z Plona.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Plona
Przeczytaj o wdrożeniach Plona w Polsce
Znajdź firmę wspierającą Plona w Polsce